12 czerwca br., mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie Gminy Kiwity, młodzież wraz z opiekunami, z partnerskiej Gminy Lathen w Niemczech. Uczniowie przebywali w naszej gminie w ramach wymiany młodzieży, realizowanej przez Szkołę Podstawową im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach. Grupie towarzyszyła Dyrektor Szkoły, Pani Bożena Pelik-Ogonowska.
Podczas spotkania, Wójt Gminy Kiwity, Jacek Pawlik, przedstawił gościom naszą gminę, zwracając uwagę na jej walory przyrodnicze, rolniczy charakter oraz ciekawe miejsca warte odwiedzenia. Uczestnicy mieli również okazję poznać funkcjonowanie urzędu i zakres obowiązków poszczególnych stanowisk pracy.
Na pamiątkę wizyty, wszyscy otrzymali drobne upominki promujące Gminę Kiwity oraz słodkości. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze, pełnej rozmów, wspomnień oraz planów dotyczących dalszej współpracy i kolejnych spotkań.
Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej jest efektem partnerstwa nawiązanego w 2011 roku, pomiędzy Gminą Kiwity, a Gminą Lathen i stanowi cenny przykład budowania międzynarodowych relacji oraz przyjaźni między młodymi ludźmi
















